در فاصله یک سال پس از آخرین اردوی دراگان/ سلیقه اسکوچیچ - سلیقه امیر: انتخاب کنید!

منبع : دسته بندی : ورزش کد خبر : 52087 3 ماه قبل 177

به گزارش "ورزش سه"، ظهر پنجشنبه فدراسیون فوتبال ایران با انتشار فهرستی 25 نفره، اسامی بازیکنان منتخب کادر فنی برای حضور در اردوی تیم ملی به جهت شرکت در تورنمنت کافا را اعلام کرد. به همین بهانه این لیست که در واقع اسامی ملی‌پوشان در پایان فصل فوتبالی گذشته است را با آخرین لیست دراگان اسکوچیچ در مقطع مشابه در سال گذشته مقایسه خواهیم کرد؛ 

1884765این ترکیب بازیکنانی است که در آخرین مسابقه تحت هدایت اسکوچیچ برای تیم ملی به میدان رفتند.

* دروازه‌بان 
امیر قلعه‌نویی در شرایطی نام علیرضا بیرانوند، پیام نیازمند و حسین پورحمیدی را به عنوان سه گلر منتخب خود در لیست ملی‌پوشان قرار داده که سال گذشته، دراگان اسکوچیچ تیم ملی را با بیرانوند، نیازمند، عابدزاده و حسینی به اردوی قطر برد.

* مدافعین 
احسان حاج‌صفی، سیدمجید حسینی و صادق محرمی سه مدافعی هستند وجوه اشتراک لیست اسکوچیچ با لیست امیر قلعه‌نویی به شمار می‌روند و البته امید نورافکن هم که در دوره اسکوچیچ به عنوان مدافع در ترکیب تیم ملی به میدان می‌رفت، حالا به عنوان هافبک در لیست جدید تیم ملی حضور دارد. البته حسین کنعانی‌زادگان هم پای ثابت لیست‌های تیم ملی در دوره اسکوچیچ بود که در آن اردو به دلیل محرومیت غایب بود و حالا در لیست تیم ملی حاضر است. وحید امیری را هم باید در زمره همین بازیکنان قرار داد که به دلیل مصدومیت در اواخر فصل گذشته در لیست اردوی قطر غایب بود.

1884768

به این ترتیب، نسبت به اردوی مربوطه، عارف آقاسی، آرمین سهرابیان، مهدی شیری، ابوالفضل جلالی، عارف غلامی و صالح حردانی در لیست تیم ملی حضور ندارند و به جای آنها نام مرتضی پورعلی‌گنجی و رامین رضاییان به چشم می‌خورد. 
* هافبک‌ها 
سعید عزت‌الهی و امید نورافکن تنها نقاط مشترک لیست هافبک‌های تیم ملی در خرداد ۱401 و ۱402 به شمار می‌روند. در اردوی سال گذشته، امید ابراهیمی، سروش رفیعی، میلاد سرلک، مهدی مهدی‌پور و مهدی حسینی نیز حضور داشتند. بازیکنانی که در این لیست حضور ندارند و روزبه چشمی، محمد کریمی، سعید مهری و علیرضا علیزاده در بین منتخبان قلعه‌نویی حاضرند. نکته اینکه از آن اردو، احمد نورالهی در این فیفادی به دلیل مصدومیت حضور ندارد.

1884766

* وینگرها 
مهدی ترابی، مهدی قایدی، محمد محبی، علیرضا جهانبخش و امیرحسین حسین‌زاده وینگرهایی هستند که امیر قلعه‌نویی برای تورنمنت کافا آنها را به تیم ملی دعوت کرده است که تفاوت آنها با لیست خرداد سال گذشته تیم ملی توسط اسکوچیچ، حضور قایدی و محبی است. سعید صادقی و علی قلی‌زاده دو ملی‌پوشی بودند که در اردوی قبلی به عنوان وینگر در کنار ترابی، جهانبخش و حسین‌زاده در لیست تیم ملی حضور داشتند.

1884767

* مهاجمین 
مهدی طارمی و سردار آزمون، دو نام غیرقابل چشم‌پوشی تیم ملی هستند که قلعه‌نویی نیز به مانند اسکوچیچ روی آنها حساب ویژه باز کرده است و به جای علی علی‌پور و اللهیار صیادمنش، او این بار رضا اسدی و شهاب زاهدی را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است.

مشاهده این خبر در سایت مرجع